Meniu

Pientraukis: rankinis ar elektrinis?

Mamos pienas mažyliui – nepakeičiamas maisto šaltinis pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais. Tačiau maitinimo krūtimi laikotarpiu moteris susiduria su įvairias sunkumais: skausmingais speneliais, dėl kurių itin sunku žindyti kūdikį, nepakankama pieno gamyba, pienuko pertekliumi, kūdikio atsisakymu žįsti. Kartais mamytei reikia palikti mažylį tėveliui ar kitam artimam žmogui, todėl ji neturi tuo metu fizinių galimybių žindyti. Visais šiais atvejais gali pagelbėti pientraukis. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį jį renkantis?

maitinimas krūtimi

Photo: badarsk@pixabay.com

Pientraukiai būna dviejų pagrindinių tipų: rankiniai ir elektriniai. Kiekvienas tipas turi savo pliusų ir minusų. Todėl juos įvertinus, apgalvojus savo poreikius bei lūkesčius, priimti sprendimą bus kur kas paprasčiau.

Rankinis pientraukis

Rankinis pientraukis yra itin lengvas ir kompaktiškas. Jo veikimui nereikalingas elektros lizdas ar maitinimo elementai. Todėl jis puikiai tinkai kelionėms. Be to, šio tipo pientraukis pienuką traukia tyliai. Tai leidžia procedūrą atlikti diskretiškai, Jums patogioje vietoje, mažylio miego metu. Dar vienas privalumas – traukimo intensyvumą reguliuojate pati, todėl pieną galite traukti Jums patogiausiu greičiu. Be to, rankinio pietraukio sandara yra kur kas paprastesnė nei elektrinio, todėl jį išplauti ir sterilizuoti yra žymiai paprasčiau. Šis pietraukis yra idealus variantas, kai pienuką reikia nutraukti ne itin dažnai. Paprastai rankiniu pientraukiu pienas nutraukiamas lėčiau nei elektriniu.

rankinis pientraukis

Elektrinis pientraukis

Elektrinis pientraukis yra puikus pagalbininkas sprendžiant tokias laktacijos problemas, kaip mastitas, pieno stazė, nes jis pieną traukia kur kas greičiau ir efektyviau nei rankinis. Be to, greitesnis pieno nutraukimas yra itin naudingas, jei mažylį maitinate tik iš buteliuko ar dažnai ilgam laikui išeinate iš namų. Elektrinio pientraukio veikimui nereikia atlikti jokių fizinių judesių – užtenka paspausti tam tikrą mygtuką. Todėl naudodama šį pientraukį jausitės itin atsipalaidavusi. Pagrindiniai šio pientraukio minusai – garsesnis veikimas, didesnis svoris, jo veikimui reikia maitinimo šaltinio.

Kad ir kokio tipo pientraukį pasirinktumėte, svarbiausia, kad pienuką su juo traukti būtų patogu, naudojimo metu nejaustumėte skausmo, diskomforto. Taip pat jis turi būti pagamintas iš saugių, kokybiškų medžiagų.

pientraukis