Meniu

10 itin atvirų akušerės patarimų gimdyvei

Sparčiai bėgant paskutinėms nėštumo dienoms, dauguma nėštukių vis dažniau masto apie tą didžiają dieną. Ar ilgai truks sąrėmiai? Ar man labai skaudės? Ar galės mano gydytojas priimti gimdymą? Ar viskas vyks greitai? Ar aš galėsiu pasinaudoti nuskausminimo procedūra? Kai tik būsimos mamytės pradeda apie tai mąstyti, begalės klausimų nesustodami sukasi jų galvose.

Kuo daugiau neatsakytų klausimų, tuo daugiau baimių, kurios kelia nerimą ir nėštumo metu yra visai nepageidaujamos. Štai viena labai savo darbą mylinti akušerė iš JAV pasidalino dešimčia itin atvirų pastebėjimų ir patarimų apie gimdymą.

Mums visai nesvarbu kaip atrodo jūsų bikinio zona

Neeikvokite savo energijos mintims apie tai, kaip atrodo jūsų bikinio zona. Nebent tai jums yra itin svarbu ir gerai jausitės tik pasirūpinusi, kad intymi vietelė būtų idealiai sutvarkyta. Vaškuotos, skustos, plaukuotos ar apkirptos intymios vietos mums visiškai neturi jokio skirtumo. Žinokite, kad nei didelis plaukų kiekis, nei jų trūkumas jums tarp kojų, nepalengvina kūdikio kelionės į šį pasaulį.

Rūpinkitės savo intymios vietelės išvaizda taip pat ir tiek pat kaip visada. Labai neprotinga būtų 38 ar 40 nėštumo savaitę išbandyti depiliaciją vašku ar pan., nes šiuo ypatingu metu visi nemalonūs pojūčiai bus gerokai stipresni.

Jūs nesate pajėgi užkirsti kelią galimiems plyšimams gimdymo metu

Plyšimai gimdymo metu labai dažnas reiškinys. Šiuo metu apstu informacijos apie tai, kaip išvengti šio nemalonaus nutikimo gimdymo metu. Kai kurie metodai, tokie kaip specialus tarpvietės ir makšties masažas ar kegelio pratimas yra neabejotinai veiksminga prevencinė priemonė. Tačiau jokie metodai neapsaugos nuo plyšimo pirmą kartą gimdančios mamos, jei jos vaikelis gims laikydamas rankytę šalia veiduko. Tokiu atveju plyšimų išvengti nepavyksta, tačiau akušerė teigia, kad jų nereikia bijoti ir jos subjektyvia nuomone, plyšimas yra geriau nei epiziotomija, kitaip tarpvietės kirpimas. Specialistės nuomone, plyšimai gyja greičiau ir dažniausiai nėra tokie gilūs kaip kirpimai. Kadangi plyšimai dažniausiai būna negilūs, jiems užtenka poros siūlių iš kart po mažylio gimimo, kurios per porą savaičių ištirpsta savaime ir gimdyvei dėl to nereikia jaudintis.

Patikėkite, medikai tikrai nenori atlikti Cezario operacijos, jei tik įmanoma jos išvengti

Vis dažniau pasigirsta besilaukiančių moterų nuogąstavimų, kad medikai, akušeriai – ginekologai deda mažai pastangų stengdamiesi padėti moteriai pagimdyti natūraliai ir renkasi Cezario operaciją. Akušerė teigia, kad ji deda visas pastangas, kurios yra jos galioje, kad išvengtų Cezario operacijos. Tačiau yra atvejų, kuomet ji tiesiog būtina, t.y. sėdmeninė pirmeiga (kai kūdikio galvutė nenusileidusi ir pirmiausia užgimsta kojytės), pavojingai sulėtėjusi kūdikio širdies veikla ir pan. Specialistė sako, kad jei tik yra galimybė išvengti šios operacijos, taip ir yra daroma. Svariausi argumentai, kodėl geriau, kad gimdyvė pagimdytų natūraliai yra jos pačios sveikata, nes po Cezario pjūvio moteris sveiksta ilgiau nei po natūralaus gimdymo. Be to, darbo atliekant operaciją medikams yra daugiau nei padedant gimdyvei pagimdyti natūraliai, todėl visi suinteresuoti išvengti šios procedūros.

O taip, jūs greičiausiai pasituštinsite gimdymo metu ir... čia nieko tokio!

Pasirodo, net 50-75 procentai moterų gimdymo metu pasituština ir tame tikrai nėra nieko blogo. Jei taip nutinka, akušerė greitai ir beveik nepastebimai tai sutvarko pašalindama paklotą, kuris (ir net ne vienas) būna paklotas po gimdyve. Tad nesijaudinkite, jei taip nutiks akušerė greitai pašalins visus įrodymus. Patikėkite, pasituštinimas tuo metu bus mažiausiai jus jaudinantis dalykas. Tiesa sakant, pasituštinimas reiškia, kad stumimas vyksta efektyviai. Kūdikio galvutė yra labai didelė ir keliaudama jūsų vagina spaudžia tiesiają žarną, tad jei ten bus nors mažulytis išmatų gabalėlis, jam neliks jokio kito kelio tik lauk. Tiesa, labai dažnai moterys prieš gimdymą šiek tiek viduriuoja, taip organizmas tartum atlaisvina kelia mažyliui.

Apsilankykite nėščiųjų mokyklėlėje ar paskaitose apie gimdymą

Be jokios abejonės žinojimas yra kelias į sėkmę. Visų pirma, kuo daugiau turėsite informacijos apie gimdymo eigą, tuo mažiau bus baimės. Jei neturite galimybės lankytis paskaitose apie nėštumą ir gimdymą, nepabijokite kalbėtis su kitomis neseniai gimdžiusiomis moterimis ir užduoti jus dominančius klausimus. Žinojimas ir informacija apie laukiantį procesą sumažins nerimą ir tai bus didelis pliusas. Tiesa, nepamirškite, kad tos informacijos greičiausiai stokoja ir jūsų antra pusė, tad įtraukite ir jį.

Tikrai skaudės

gimdymo eiga

foto@wong yu liang/Shutterstock

Nemalonu apie tai kalbėti, bet taip, sąrėmiai yra skausmingi. Net jei jums bus atlikta epidūrinės nejautros procedūra, iki tol tikrai pajusite pakankamai stiprų skausmą ir spaudimą. Tiesa ta, kad gimdymo skausmas yra greičiausiai stipriausias, kokį teks patirti. Tačiau nereikia per daug įsibauginti, gimdymas yra skausmingas, tačiau tikrai pakeliamas ir iškenčiamas. Moterys gimdo jau tūkstančius metų, nepamirškime, kad šis stebuklingas procesas suteikia naują gyvybę. Viską galima atlaikyti, tačiau labai svarbu, kad tuo metu jus suptų palaikantys ir supratingi artimieji.

Mes būsime šalia kiekviename žingsnyje

Akušerė yra lyg jūsų advokatas šiame procese ir bus šalia kiekviename gimdymo etape, nebent jums norėsis šiek tiek privatumo (pavyzdžiui, jei po epidūrinės nejautros procedūros, norėsis šiek tiek nusnausti). Turite pasitikėti savo akušere, ji tartum komandos narys, kuris esant reikalui saugos jūsų užnugarį.

Gimdymas – tarsi maratonas

Ar yra kada nors tekę bėgti maratone? Gimdymas labai panašus į maratoną. Bėgimas labai susijęs su mąstymu ir nusiteikimu, juk visų pirma turite įtikinti save, kad galite jį baigti ir pasiekti finišą. Maratono pabaiga visada pati sunkiausia, tačiau iškart po to, kai pasieksite finišą, pasijusite tartum roko žvaigždė. Taip pat pasijusite ir labai pavargusi, ir dar greičiausiai alkana.

Netikėtos situacijos, kartais neišvengiamos nepriklausomai nuo to, kokia gera iki tol buvo nėščiosios sveikata

Kartais gimdymo metu susiklosto netikėtos aplinkybės. Dažniausiai yra tam tikri signalai, kurie rodo, kad gali nutikti vienoks ar kitoks nepageidaujamas netikėtumas, deja, kartais tų signalų nebūna. Akušerė pasakoja, kad jos darbinėje patirtyje būna atvejų, kuomet iki tol buvę visiškai sveiki kūdikiai gimsta tokios būklės, kad jiems prireikia skubios pagalbos ar gaivinimo, taip pat būna atvejų, kai moterys pradeda gausiai kraujuoti ir joms prireikia skubaus Cezario pjūvio ar kitokios pagalbos. Specialistė teigia, kad nenori gąsdinti būsimų mamų, tačiau nori, kad jos suprastų, jog netikėtų situacijų kartais neišvengsi, tačiau medikai visada pasirengę padėti ir daro viską, kas jų galioje, kad tiek mama, tiek kūdikis liktų gyvi ir sveiki.

Akušerės yra didžiausios tavo sirgalės!

Galop, akušerės yra didžiausios savo prižiūrimų gimdyvių sirgalės! Mes esame tos, kurios labiausiai nori, kad jūsų gimdymas būtų toks, apie kokį jūs svajojate. Mes trokštame, kad gimdyvė iš gimdymo palatos išeitų jausdamasi pozityviai ir būtų padrąsinta, o ne sutrikusi ir išgąsdinta.

Patikėkite, dauguma tokį darbą dirbančių specialistų yra atsidavę savo specialybei ir daro viską, kad jūsų kelionė iki tapimo mama būtų kuo sklandesnė.