Meniu

Krepšelis į gimdymo namus: ruošiamės gimdymui

Gimdyvės krepšelis – viskas, ko reikia gimdymo namuose

  Gimdymas – itin laukiamas įvykis. Tačiau šį laukimą neretai lydi ir didžiulis jaudulys, ir ramybės neduodantys klausimai: Kaip pasiruošti šiai ilgus mėnesius lauktai dienai? Ką reikia vežtis į gimdymo namus? Ko prireiks pirmosiomis paromis po gimdymo? Ir tai tik keletas klausimų neraminančių būsimas mamytes. Tad jei šie klausimai neramina ir jus, giliai įkvėpkite bei atsipalaiduokite, nes mes parengėme specialistų rekomendacijomis paremtą sąrašą, kuriame yra viskas, ko jums gali prireikti gimdymo namuose. Ir nepamirškite, susitikimui su kūdikiu jums reikalingi ne tik būtiniausi daiktai, bet ir geros, teigiamos emocijos, ką siunčiame kartu su jau paruoštu gimdyvės krepšeliu.

MAMAI

DAIKTAI REIKALINGI GIMDYKLOJE

  • Šlepetės (geriausias pasirinkimas – guminiu padu, nes tinka tiek palatoje, tiek duše);
  • Šiltos kojinės (reikalingos tuo atveju, jei jums šąla kojos arba gimdote vėsiuoju metų laiku);
  • Lūpų balzamas (prasidėjus gimdymui ir padažnėjus kvėpavimui labai dažnai džiūsta lūpos);
  • Du rankšluosčiai (veido ir kūno);
  • Sauskelnės–kelnaitės po gimdymo (3–4 vnt);
  • Negazuotas vanduo;
  • Lengvi užkandžiai;
  • Mobilusis telefonas ir pakrovėjas;
  • Vartojami vaistai (nepamirškite įspėti gydytojos ir akušerės dėl vartojamų vaistų ar alergijų).

DAIKTAI REIKALINGI POGIMDYVINĖJE PALATOJE

NAUJAGIMIUI

DAIKTAI REIKALINGI GIMDYKLOJE

DAIKTAI REIKALINGI POGIMDYVINĖJE PALATOJE

TĖČIUI

DAIKTAI REIKALINGI GIMDYKLOJE

  • Šlepetės arba vienkartiniai antbačiai;
  • Asmeniniai daiktai (telefonas, piniginė, fotoaparatas);
  • Gėrimai ir užkandžiai.

KELIAUJATE NAMO!

Pastaba: reikalingus daiktus kelionei į namus paprašykite atvežti tėčio ar kito artimo žmogaus prieš pat išvykstant.

SVARBU: Būsimos mamos dažnai diskutuoja apie daiktus, kurių joms prireikė ar neprireikė gimdymo metu, tai kas vienai buvo būtina, kitai pasirodo visiškai nenaudinga. Derėtų nepamiršti, kad mes visos esame individualios ir savo gimdymo krepšelį galime ir net privalome pasikoreguoti, atsižvelgdamos į savo individualius poreikius.

Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus:

1.     Kada susikrauti daiktus į gimdymo namus?

Į šį klausimą reikėtų atsakyti vadovaujantis itin gera lietuvių liaudies išmintimi: „Ką gali atlikti tuoj, niekad nesakyk – rytoj“. Kūdikio laukimas yra ir stebuklingas, ir kartu nenuspėjamas, tad niekada negalite žinoti, kada jūsų mažylis/ė nuspręs su jumis susipažinti. Ir nors daiktus į gimdymo namus rekomenduojama susidėti apie 38 nėštumo savaitę tikrai nenusivilsite, jei tai padarysite ir šiek tiek ankščiau. Be to, anksčiau susidėjusios gimdyvės krepšelį galėsite daugiau laiko skirti savo emocinei būsenai, nusiraminimui bei dvasiniam pasiruošimui sutikti naują šeimos narį.

Pastebėjimas: anksčiau paruoštas gimdyvės krepšelis lygu geriau nusiteikusi, atsipalaidavusi būsima mamytė!

2.     Kiek krepšių prireiks gimdymo namuose?     

Ruošiantis į gimdymo namus rekomenduojame daiktus dėtis į kelis kompaktiškus krepšius. Vienas krepšys bus skirtas į gimdyklą, kitas krepšys – į pogimdyvinę palatą. Jei idėja vežtis kelis krepšius nevilioja, tuomet daiktus, kurie bus reikalingi gimdykloje, dėkite į vieną maišelį, pogimdyvinėje palatoje naudojamus daiktus – į kitą maišelį, o kūdikio daiktelius sudėkite į dar vieną maišelį. Tada visus šiuos maišelius sukraukite į vieną krepšį eilės tvarka, taip nepasimesite ir tam tikru metu reikalingi daiktai bus visuomet po ranka.

Patarimas: į gimdyklą nesivežkite didelių, kelioninių lagaminų. Atminkite, gimdymas – ne atostogos šiltuose kraštuose, tad apsikrauti tikrai nereikia. Pasinaudojusios mūsų pateiktu sąrašu visus reikalingus daiktus puikiai sutalpinsite į vieną ar kelis kompaktiškus krepšius, turėsite viską, ko reikia, jausitės patogiai ir būsite rami.

3.     Kada vykti į gimdymo skyrių?

Į gimdymo skyrių reikėtų vykti tuomet, kai jaučiate, kad prasidėjo gimdymas. Kokie požymiai tai parodo? Skausmingi sąrėmiai, kurie kartojasi dažniau nei kas 10 minučių, bėgantys vaisaus vandenys. Nedelsiant į gimdymo skyrių reikėtų vykti tuomet, jei pastebėjote kraujavimą iš makšties, susilpnėjo vaisaus judesiai ar  pajutote staigų ir stiprų skausmą, kurio anksčiau nebuvo.

Verta žinoti: jei gimdote pirmą kartą, tuomet į gimdymo skyrių vykite tik įsitikinusios, kad sąrėmiai dažnėja bei stiprėja. Jei gimdymas ne pirmas, tokiu atveju dažniausiai į gimdymo skyrių reikia vykti prasidėjus pirmiesiems sąrėmiams.

4.     Ką reikia turėti atvykus į priėmimo skyrių?

Priėmimo skyriuje jums bus reikalinga: asmens tapatybę įrodantis dokumentas ir nėščiosios kortelė.

Nepamirškite: į priėmimo skyrių nepamirškite pasiimti ir papildomų medicininių dokumentų. Tai gali būti tyrimų rezultatai ar gydytojų rekomendacijos, kurios buvo neįtrauktos į nėščiosios kortelę.

LENGVO ir RAMAUS GIMDYMO Jums linki Emama.lt!