Meniu

Gimdymas: kada vykti į ligoninę?

Prasidėję reguliarūs sąrėmiai

Jei jaučiate reguliarius, ritmiškus, vis intensyvesnius sąrėmius, tai ženklas, kad gimdymo veikla jau prasidėjo. Jei nėra kitokių gydytojo nurodymų, savijauta yra nebloga, pajutus pirmuosius sąrėmius nebūtina skubėti į gimdymo namus. Laukiantis pirmojo vaikelio, vykti į ligoninę, jei ji yra netoli mamytės namų, patariama sąrėmiams kartojantis kas 5-7 min. Jei tai nėra pirmas Jūsų gimdymas, važiuoti turėtumėte anksčiau – pajutusi reguliarius sąrėmius. Gimdymo veikla, esant pakartotiniam gimdymui, yra kur kas greitesnė.

Nutekėję vaisiaus vandenys

Nutekėjus vaisiaus vandenims iki sąrėmių pradžios, patariama ilgai nelaukus vykti į ligoninę. Taip pat delsti nereikėtų jei vandenys yra žalsvi ar rusvi. Tai rodo, kad kūdikis pasituštino mekonijumi ir jam gali pradėti trūkti deguonies ar kilti kitų komplikacijų.

Kraujavimas

Jei iš makšties pasirodė kraujas, būtina nedelsiant vykti į ligoninę. Tai gali būti ženklas, kad vyksta placentos atsiskyrimas. Jis gali būti pavojingas, todėl nieko nelaukdami kreipkitės į gydytoją.

Susilpnėję ar išnykę vaisiaus judesiai

Artėjant gimdymui, vaisiui gimdoje tampa ankšta, todėl normalu, kad jaučiate silpnesnius nei anksčiau judesius. Tačiau jei jie išnyksta arba tampa visai silpni, ilgai nelaukdami vykite į ligoninę pasitikrinti. Norma yra laikoma 5 vaikučio judesiai per 30 minučių.

Pablogėjusi savijauta

Pablogėjus savijautai, kilus bet kokiam neaiškumui, pasikonsultuokite su gydytoju – taip būsite tikri, kad tiek kūdikiui, tiek mamytei yra viskas gerai.

kada vykti gimdyti