Meniu

Kokią aprangą rinktis nėščiajai vasarą?

Atrasti tinkamus rūbus nėščiajai vasarą ne visada yra lengva užduotis, ypatingai jei vasarą pasitinkate besilaukdama jau trečiajame trimestre.

Nešioti su savimi papildomą svorį, kurį suteikia padidėjęs pilvukas nėra lengva, o kaitra jį leidžia pajusti labai greitai. Neretai nėščiosios skundžiasi, kad tinsta kojos, jos jaučiasi suvaržytos, suprakaitavusios ir tai labai erzina. Labai svarbu tinkamai pasirinkti aprangą, kuri leistų išvengti kai kurių nepatogumų ar bent jau nesuteiktų papildomų. Netinkamai pasirinkta apranga gali priversti jus atsisakyti mėgstamos veiklos, kuria iki tol mielai užsiimdavote vasaros metu.

Pateikiame keletą patarimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį neščiajai renkantis rūbus vasarą.

Sloksniuokite rūbus. Vasara dažnai mums dovanoja vėsius rytus ir karštį antroje dienos pusėje, taigi išeiti iš namų ryte vilkint tik nėščiosios marškinėlius ir bridžus ar šortus gali būti gerokai per vėsu. Regis, vėsai ryte ir karščiui po pietų ir buvo atrastas rūbų sluoksniavimas. Pabandykite vilkėti nėščiosios marškinėlius po laisva, plona nėščiosios tunika. Pajutusi, kad jau darosi karšta, tuniką tiesiog nusivilksite. Svarbu pažymėti, kad karštomis vasaros dienomis, net ryte kai vėsu geriau rinktis kelis sluoksnius plonų rūbų, nei užsivilkti vieną storesnį megztuką ar džemperį. Atraskite skirtingus įvaizdžius derindama skirtingų spalvų ir raštų marškinėlius bei tunikas.

nėščiosios tunika

foto@mychicobsession.com

Lengva kaip plunksna. Visi rūbai privalo būti pasiūti iš lengvų, natūralių audinių, nesvarbu ar tai suknelė, ar kelnės, ar sijonas, ar palaidinė. Net grubesni, sunkesni aksesuarai dienos bėgyje gali pasidaryti per sunkūs ir sukelti pojūtį lyg būtų įkaitę, kaip radiatoriai.

Šviesios spalvos. Rinkitės šviesių, pastelinių spalvų rūbus. Tai nereiškia, kad turite vilkėti vien baltos spalvos drabužiais, tačiau juodos spalvos ar kitų labai tamsių spalvų reikėtų vengti. Ypatingai venkite tamsių spalvų, jei žinote, kad teks daugiau laiko praleisti lauke. Tamsios spalvos traukia saulės spindulius, tad net ir lengvo audinio, bet tamsios spalvos rūbai greitai sukels diskomfortą. Rinkitės neutralių spalvų garderobą įtraukdamos vieną kitą ryškesnę spalvą.

Laisvi rūbai. Labiau aptemti rūbai privers jus greičiau suprakaituoti, ypatingai palaidinės. Rinkitės laisvesnius, nevaržančius rūbus, tegul juos švelniai pakedena vėjas, taip tikrai jausitės daug geriau, nei suspausta ir suprakaitavusi. Nepamirškite, kad nedera vilkėti laisvų tiek viršutinės dalies, tiek apatinės dalies rūbų, jei nenorite būti panaši į statinaitę. Apgalvokite savo aprangos pasirinkimą, kad viena dalis būtų laisva, o kita šiek tiek labiau apsitempusi, bet jokiu būdų nesuveržta. Įsigykite kelis rūbus, derančius tarpusavyje ir maišykite juos, kad jaustumėtės ne tik patogiai, bet ir gražiai.

Natūralumas. Pirmenybę teikite natūraliems audiniams, tokiems kaip medvilnė ar linas. Natūralūs audiniai leidžia jūsų kūnui kvėpuoti, išgarina drėgmę, tad leis ilgiau jaustis gaiviai bei neleis sušalti vėsesnį vasaros rytą ar vakarą.  

Atraskite tampres.  Nors nėščiosios tamprės kartais pabrėžia pastambėjusias šlaunis, tačiau jos vis tiek yra geresnis pasirinkimas karštai vasaros dienai nei nėščiosios džinsai. Derinkite tampres su nėščiosios tunika ar trumpa suknele, kad jaustumėtės ir patogiai ir atrodytumėte dailiai.

tamprės nėščiajai

Paskutinis, bet nemažiau svarbus patarimas - nepamirškite apsaugos nuo pavojingų UV spindulių savo odai bei gerti pakankamai vandens.

Mėgaukitės vasara ir jos teikiamais malonumais jausdamasi patogiai ir atrodydama gražiai.